ادامه روند صعودی آمار در استان فارس –


طی 10 روز گذشته ، استان فارس شاهد افزایش شدید تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی مرجع کرونا بوده است که حداکثر به بیش از 600 نفر و تعداد قربانیان کووید 19 برای اولین بار رسیده است. در یک روز از 50 نفر گذشت

افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان فارس و تکمیل این مراکز از حدود دو هفته پیش ، منجر به تاسیس سه بیمارستان حمایتی با حمایت سپاه فجر و ارتش و آمادگی همه دستگاه های دولتی برای ارائه تجهیزات به علوم پزشکی

این در حالی است که در ماه های گذشته ، وضعیت استان فارس با وجود همه سختی های شیوع کرونا و افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان ، نسبت به استان های دیگر و به دلیل وجود مراکز متعدد تخصصی و فوق تخصصی و امکانات و تجهیزات پزشکی در ادارات دولتی. خیریه و حریم خصوصی بهتر ارزش گذاری شد.

فارس که قبلاً از نظر اندازه و جمعیت در زمینه واکسیناسیون علیه بیماری کرونر قلب در کشور پیشتاز بود ، اکنون به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی فارس ، حدود 20 درصد از جمعیت استان را با این روش پیشگیرانه تحت پوشش قرار داده است. اندازه گرفتن.

پنجمین شیوع ویروس کرونا ، به نوبه خود ، نگرانی مقامات را در پی داشت و آن مشارکت فزاینده حامیان بهداشت با این بیماری بود. به گفته معاون علوم پزشکی شیراز ، حدود یک سوم نیروهای بهداشتی در فارس به کرونا مبتلا هستند.

یکی دیگر از عواملی که طی هفته های اخیر مردم و مسئولان فارس را در موج پنجم شیوع کرونا نگران کرده است ، افزایش تعداد مادران باردار ، کودکان و اعضای زیر 60 سال است که در بیمارستان بستری شده و فوت کرده اند. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، حدود نیمی از مرگ این بیمار زیر 60 سال است.

اگرچه افزایش تعداد کشته شدگان در شیراز ، به دلیل تأسیس صومعه بهشت ​​احمدی و ایجاد زیرساخت های مناسب و حمایت گروه های جهادی به ویژه بسیجیان و علما در ارائه خدمات به خانواده های متوفیان ، منجر به چالش ها و مسائل. بر جامعه داشته است.

به گزارش ایسنا ، یکی از مشکلات م affectثر بر تداوم روند افزایشی آمار ، کاهش سطح رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه توسط جوانان است.

با این حال ، به گفته کارشناسان ، در پنجمین افزایش ویروس کرونا ، ما شاهد یک دلتا از این ویروس خطرناک با تظاهرات مانند شدت بیماری زایی ، طیف وسیعی از علائم بالینی ، درگیری بالای ریوی و درگیری گروه های سنی و جنسی مختلف بودیم.

بر اساس آخرین آمار ، تاکنون بیش از 1.3 میلیون دوز واکسن به گروه های هدف در استان فارس تزریق شده است ، اما هنوز راه زیادی برای رسیدن به سطح مطلوب و پوشش کامل جمعیت حدود 5 میلیون نفر باقی مانده است. در این استان

کارشناسان و کارشناسان اصرار دارند که در شرایط کنونی که هنوز سطح واکسیناسیون در جامعه به عدد قابل قبولی (حداقل 80 درصد از کل جمعیت) نرسیده است ، بهترین و م effectiveثرترین راه حل رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشت شخصی در برابر کرونا.

استفاده از ماسک بهداشتی راه حل اصلی و رعایت فاصله اجتماعی ، اجتناب از حضور در مراکز شلوغ ، مهمانی ها ، اقامت های دوره ای و غیره است. ماندن در خانه کم هزینه ترین و م effectiveثرترین راه برای جلوگیری از عفونت و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید 19 است که فقط همه را همراهی می کند اعضای جامعه و تعهد به مسئولیت اجتماعی قابل دستیابی خواهند بود.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir