امکان خرید کنتور مسکن در بورس –


طبق گزارشات بورس درخشانحدود دو سال پیش زمزمه های همکاری وزارت راه و شهرسازی و بازار سرمایه ایران برای راه اندازی «صندوق زمین و مسکن» شنیده شد. هدف اولیه ارائه پروژه های مسکونی و تجاری در بازار سرمایه به منظور کمک به تولید مسکن و سودآوری سهامداران با جذب سرمایه های خرد بود. خرید مسکن در قالب متر و ویژگیهای کامل بورس مسکن در نظر گرفته شده است. البته شرکتهای بخش خصوصی در حال حاضر در بورس کالا ثبت شده اند ، اما وزارت راه و شهرسازی قصد دارد شرکتها و شرکتهای تابعه خود را که می توانند پروژه های بزرگ را ارائه دهند ، در بر گیرد.

در این رابطه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر کشور گفت: همکاری وزارت راه و شهرسازی و تبادل این کالا ماه ها پیش آغاز شده است و این همکاری در جنبه های مختلف دنبال شده است و تاکنون نتایج مثبتی در این زمینه ها به دست آمده است. یکی از مشارکت های مشترک با مبادله کالا صندوق زمین و مسکن ایجاد شود که مقررات آن به تصویب دولت رسید و ما به شرکت ها و سازمان های مرتبط با وزارت راه و شهرسازی اطلاع دادیم تا پروژه هایی را در این زمینه جهت راه اندازی صندوق ارائه دهند.

راه اندازی صرافی مسکن پس از اخذ مجوز

وی در پاسخ به این سوال که اجرای همکاری با بورس کالا برای راه اندازی صندوق زمین و مسکن چه زمانی عملیاتی می شود؟ وی گفت: این پروژه طبق برنامه موجود در نیمه دوم سال جاری اجرا می شود اما بورس کالا باید مجوزهای قانونی را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کند.

املاک و مستغلات دولتی در راه مبادله کالا

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص عرضه املاک توسط دولت و نهادهای مختلف در بورس کالا گفت: بر اساس تصمیمی که از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شده است ، موسسات مختلف باید اموال خود را از طریق بورس کالا به جای برگزاری حراج های سنتی. ” برای فروش آن ، با توجه به اینکه وزارت اقتصاد مسئول فروش اموال مازاد نهادهای دولتی است ، این موضوع توسط وزارت اقتصاد نیز پیگیری می شود.

جزئیات فروش کنتورهای مسکن در بازار سهام

بنابراین ، این گزارش موضوع امکان تامین مالی پروژه های حمل و نقل و مسکن با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه را در حدود دو سال پیش مطرح می کند و در اواسط ماه مه سال گذشته ، راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان بین بورس به توافق رسید. سازمان و وزارت راه و شهرسازی. هنوز اجرایی نشده است. این وجوه با آنچه به عنوان بورس املاک شناخته می شود ، که در اواخر مردادماه با راه اندازی یک واحد تجاری توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس آغاز به کار کرد ، متفاوت است. در مبادلات املاک ، دارایی های مازاد شرکت های دولتی و بانک ها برای فروش در بازار سرمایه عرضه می شود. اما فروش کنتورهای مسکن در واقع جذب سرمایه های خرد برای اجرای پروژه های مسکن و راه سازی است. بر این اساس ، به کمک این ابزار مالی بورس کالا ، که اوراق وام مسکن نامیده می شود ، ارزش هزینه ساخت یک واحد یا پروژه به اوراق بهادار کوچک تبدیل شده و توسط تولید کننده انبوه در بازار عرضه می شود.به

منبع: ایسنا

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir