سه کلاس در بالای دریافت هشدارهای کرونا-


به گزارش «» به نقل از ایسنا ، کرونا به نام دلتا این روزها باعث مرگ سونامی در کشور ما شده است. روزانه 500 تا 600 هموطن ما در آمار مرگ و میر کرونر زیر زمین دفن می شوند. خانواده های آنها در غم از دست دادن عزادار هستند و بسیاری از خانه ها و خانواده ها از این فقدان ناراحت هستند و چراغ های آنها خاموش می شود. در همین حال ، رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هنوز پایین است و میانگین آن 39.2 درصد است که به هیچ وجه مقدار مناسبی نیست. این امر به این دلیل است که وزارت بهداشت بارها اعلام کرده است که رعایت پروتکل های کمتر از 80 درصد هیچ تاثیری در کنترل بیماری نخواهد داشت. افزایش روزافزون و ویرانگر Delta Corona نشانه تلخ این واقعیت است.

متأسفانه ، تا 17 آگوست 1400 ، متوسط ​​استفاده از ماسک 51.52 and و متوسط ​​رعایت فاصله اجتماعی 39.2، بود ، درصدی که در شرایط بحرانی کرونا دلتا واقعاً نگران کننده است.

باید بدانیم که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قطعاً میزان ابتلا به این بیماری را افزایش داده و منجر به افزایش زیاد تعداد بستری های مثبت در کشور فراتر از ظرفیت تخت های بیمارستانی می شود که منجر به مرگ بسیاری از هموطنانمان می شود. این چیزی است که ما در حال حاضر در بیمارستان شاهد آن هستیم.

در نقشه زیر می توانید میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان های مختلف تا 17 آگوست را مشاهده کنید. استانهایی با رنگ نارنجی با 41 تا 49 درصد بیشترین انطباق را با پروتکل های بهداشتی دارند. همچنین استانهای دارای رنگ قرمز 33 تا 40 درصد از پروتکل های بهداشتی پیروی می کنند. در عین حال ، استانهای دارای رنگ قرمز تیره با 23 تا 32 درصد کمترین انطباق را با پروتکل ها دارند که شامل استانهای گیلان ، همدان ، یزد ، چهارمحال و بختیاری ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان می شود.

در عین حال ، به گفته معاون وزیر بهداشت وزارت بهداشت ، متوسط ​​رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی استانهای کشور از 20 تا 27 اوت 1400 39.02 درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور در این مدت 17/64 درصد بوده است.

در عین حال ، میانگین تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور در این تاریخ 63.32 درصد بوده است.

میانگین درصد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استانهای کشور از 20 تا 27 اوت 1400 ، 51.52 درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله در اماکن عمومی کشور در این تاریخ 39.02 درصد بوده است.

در عین حال ، به گفته معاون وزیر بهداشت ، براساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از 20 تا 27 اوت 1400 ، از 3 میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه ، توزیع و عرضه غذا ، اماکن و واحدهای عمومی کارگاه تحت پوشش ، 258739 مرکز بازرسی شده است.

در این مدت 38891 مرکز تهیه ، توزیع ، عرضه و فروش غذا ، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار داده شده و به مراجع قضایی معرفی شده و 2022 مرکز این مراکز پلمپ شده است.

لازم به ذکر است که از 20 تا 27 اوت 1400 ، سوپر مارکت ها و خواربارفروشی ها ، نانوایی ها و رستوران ها به ترتیب در دریافت هشدارها و معرفی به قوه قضائیه در بین اماکن عمومی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و پس از آن اماکن مقدس و مساجد قرار گرفتند. ، پاساژها ، فروشگاههای زنجیره ای ، بانکها ، ادارات و سازمانها ، مراکز ورزشی ، ادارات ، پیشخوان و پلیس +10 ، صومعه ها ، پایانه های بین شهری و داروخانه ها و سالنهای پذیرایی وجود دارد.

در زمینه صنایع ، به ترتیب ، کارگاهها و صنایع کوچک ، کشاورزی ، دامداری و معادن ، صنایع تولیدی ، نفت ، گاز و انرژی و غیره ، صنایع ساختمان و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی ، بیشترین هشدارها و معرفی به مراجع قضایی ظرف 20 سال 27 آگوست 1400 دریافت کرد.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir