ماهیگیری کوسه در آبهای بوشهر – ممنوع است


به گزارش به نقل از مهر ، علی بازدار صبح یکشنبه در جلسه کمیته تخلفات صید ماهی اظهار داشت: با توجه به درخواست اداره کل محیط زیست استان بوشهر مبنی بر ممنوعیت صید کوسه ، این موضوع به صیادان اعلام شده است. “

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه کوسه ها گونه ای در معرض خطر هستند ، افزود: در این راستا با شکارچیان غیرمجاز برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به ممنوعیت صید کوسه در تمام ماه های سال ، خاطرنشان کرد: ماهیگیرانی که عمداً یا به طور ضمنی کوسه ها را صید می کنند ، متخلف محسوب می شوند.

بازدار تصریح کرد: در صورت مشاهده تخلف صیادان ضمن ممنوعیت صید و شناور آنها با محرومیت های طولانی مدت روبرو شده و به محاکم قضایی معرفی می شوند.

وی تاکید کرد: از همه صیادان می خواهیم برای رهاسازی از ابزارهایی که منجر به صید هدفمند این ماهی می شود ، خودداری کنند ، حتی اگر با ماهیگیری ضمنی روبرو هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اداره کل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به مصوبه سال 2014 سازمان محیط زیست مبنی بر نحوه برآورد تقاضا برای شکار و شکار گونه های حفاظت شده ، موضوع ماده 3 شکار و صید قانون ، دارای 300 میلیون ریال اعلام کرده است.

با وجود تأکید سازمانهای ناظر بر صید در استان بوشهر ، اما به دلیل قیمت بالای گوشت باله و کوسه ، این ماهی در خطر انقراض قرار گرفته است.

اداره کل محیط زیست استان بوشهر در نامه ای به شیلات بوشهر خواستار اعلام مجدد ممنوعیت صید کوسه در خلیج فارس به صیادان شد و از آنها خواست به طور جدی از صید این گونه ماهی ها خودداری کنند.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir