موافقت کمیسیون امنیت ملی با وزیر اطلاعات پیشنهادی / میرزایی: برخی افراد برای دستیابی به اهداف خود به قائم مقام خود دروغ می گویند –زنگنه: نظر مثبت رهبری در مورد وزرا در سطح امنیتی به دست می آید

محسن زنگنه صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با موافقت با پیشنهاد وزیر اطلاعات گفت: در بررسی صلاحیت ها باید شاخص ها مورد توجه قرار گیرند نه در حرفه های هدفون ، نامه های شبانه ، شنیده ها و فضای مجازی ” انتظار می رود خروجی مجلس شورای اسلامی تصمیمات انقلابی باشد.

وی با بیان اینکه یکی از معیارهای ما برای وزرا توجه به سابقه آنها است ، تصریح کرد: وزیر پیشنهادی اطلاعات بیشترین سابقه اجرایی را دارد ، آقای خطیب اطلاعات را در سال 64 وارد کرد. وی مسئول اداره اطلاعات عمومی بود. قم به مدت 12 سال و قبل از آن 6 سال در زمینه مربوطه متخصص بود ، همچنین در دو دولت آقای هاشمی و دولت اول خاتمی و دولت اول احمدی نژاد ، که همگی نشان دهنده تجربه آقای خطیب.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در سال 1389 پس از اداره اطلاعات قم ، خطیب به حفاظت از دفتر مقام معظم رهبری رفت.

زنگنه تأکید کرد: نباید شأن مدیرکل اطلاعات با شأن یک تشکل دانشجویی در مواجهه با فتنه یکسان شمرده شود.

وی افزود: همکاران مسائلی مانند پرونده تبری را مطرح می کنند ، بدانید که در پرونده تبری بر اساس تصمیم سرویس های امنیتی ، موضوع به سپاه سپرده شد و بیشترین همکاری صورت گرفت.

نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در برخی از وزارتخانه ها مانند وزارتخانه های دفاع و اطلاعات ، نگاه بیرونی بسیار بالاست. انتظار می رود مجلس شورای اسلامی رای بالایی به وزیر اطلاعات بدهد. 16 سال اتفاقات بزرگی را رقم زد ، مانند مورد مهدی هاشمی.

زنگنه در پایان تصریح کرد: با رای بالا باید پیام روشنی به آقای خطیب به سرویس های اطلاعاتی و کسانی که جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کنند بدهیم و افراد را بر اساس وظایف شرعی و قانونی انتخاب کنیم. افراد باید بدون توجه به فضاهای خارجی تعیین شوند.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir