ناپازولین چه تاثیری بر بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب دارد؟ –


به گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علی روح بخش ، مدیر دارو و مواد کنترل شده دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در روزهای اخیر قطره های ناپازولین به عنوان داروی کرونا در فضای مجازی معرفی شده است و متأسفانه تمایل به استفاده از این دارو در آن به طور چشمگیری در بین مردم افزایش یافته است.

وی افزود: با این حال ، این دارو نه تنها هیچ خواص درمانی برای بیماری کووید 19 ندارد ، بلکه استفاده بیش از حد از آن خطرات را نیز به همراه دارد.

مدیر داروها و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: روش های درمان کرونا با توجه به نکات بهداشتی و توسط اساتید گروه های تخصصی اعمال می شود ، بنابراین هر روش غیرعلمی که در فضای مجازی منتشر می شود نباید مورد توجه یا استفاده مردم قرار گیرد. ، زیرا ممکن است نه تنها بیماری را درمان نکند بلکه شرایط سخت تری را برای بیماری عروق کرونر ایجاد کند.

روح بخش گفت: قطره های نافازولین که متأسفانه به سرعت در فضای مجازی پخش شد ، یک داروی ضد تشنج است و تاثیری در درمان عروق کرونر ندارد ، بنابراین سازمان غذا و دارو هشدارهای لازم را در مورد استفاده از این دارو به ویژه در کرونر صادر کرده است. بیماری قلبی.” انجام داده است.

وی با تأکید بر اینکه توجه به این شایعات باعث سردرگمی بیمار در روند درمان می شود و می تواند باعث تشدید بیماری شود ، تصریح کرد: استفاده بیش از حد از این دارو در مخاط بینی باعث افزایش فشار خون می شود که می تواند منجر به بدتر شدن وضعیت بیماران کرون شود. حالا آنها هستند.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir