نقش رئیس کل قدرتمندترین بانک مرکزی جهان چیست؟ –


نقش رئیس کل قدرتمندترین بانک مرکزی جهان چیست؟

به نظر می رسد دولت بایدن از عملکرد جروم پاول ، رئیس فعلی فدرال رزرو ایالات متحده ، راضی است ، تا جایی که به گفته منابع آگاه در وزارت خزانه داری ، جانت یلن – وزیر خزانه داری – که او نیز به عنوان وزیر خزانه داری مشغول به کار بوده است. رئیس فدرال رزرو در زمان دولت باراک اوباما ، و از تمدید ریاست پاول بر فدرال رزرو ایالات متحده حمایت کرده است. رئیس جمهور جو بایدن هنوز انتخاب خود برای این پست مهم را اعلام نکرده است ، اما انتظار می رود که انتخاب خود را در روز جهانی کارگر اعلام کند.

جروم پاول برخلاف تعدادی از مدیران ارشد فدرال رزرو ، گفت که برای پایان دادن به سیاست توسعه فدرال رزرو زود است زیرا اگرچه هزینه های خانوار و ایجاد شغل نسبت به چند ماه قبل بهتر بود ، اما وضع بدتر از قبل از بحران بود. و تا زمانی که مردم اعتماد به نفس خود را برای غلبه بر اپیدمی به دست نیاورند ، احیاء کامل صورت نمی گیرد.

فدرال رزرو آمریکا در دوران ریاست جمهوری پاول نرخ بهره را به صفر تا 0.25 درصد کاهش داد که پایین ترین سطح در تاریخ پولی معاصر ایالات متحده است.

پاول در سال 2018 ، در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، به عنوان رئیس فدرال رزرو منصوب شد ، اما اختلافات بین دو طرف به زودی آشکار شد و ترامپ بارها از پاول و بانک مرکزی انتقاد کرد.

ترامپ یک بار از عملکرد بانک مرکزی در دوران پاول انتقاد کرد و گفت: (مدیران فدرال رزرو) به اندازه کافی سخت کار نکرده اند و تصمیمات سریعی نمی گیرند. ما می توانیم بهتر از حال حاضر باشیم. ما اکنون این شانس را داریم که ثروت و موفقیت را برای آمریکا به ارمغان بیاوریم. رشد خود را متوقف نکنید!

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir