هشدار طوفان در شمال و شرق امریکا – درخشان


به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های آمریکایی ، این اولین طوفان در نیوانگلند در بیش از 30 سال گذشته است. در کانکتیکات ، ماساچوست و رود آیلند وضعیت فوق العاده اعلام شده است و برخی از خانه ها در پی طوفان تخلیه شده اند.

با نزدیک شدن طوفان به نیویورک ، پارک مرکزی منهتن ، نیویورک ، جایی که کنسرت شنبه شب برنامه ریزی شده بود ، تخلیه شد.

اندرو کومو فرماندار نیویورک از نیویورکی ها خواست آمادگی لازم را داشته باشند و هشدار داد که بارش شدید باران و وزش باد ناشی از طوفان هنر می تواند به اندازه طوفان سندی در مناطقی از ایالت ویرانگر باشد.

فرماندار نیویورک که پس از دو روز از رسوایی آزار جنسی از سمت خود کناره گیری می کند ، هشدار داد که انتظار می رود باران شدید در دره رودخانه هادسون مشکلاتی را ایجاد کند.

خدمات به برخی از شعب سیستم راه آهن شهر نیویورک از روز یکشنبه متوقف می شود.

کاخ سفید می گوید رئیس جمهور جو بایدن در این مورد با فرمانداران شمال شرقی صحبت کرده است و جانشین اندرو کومو ، کتی هوکول ، در این جلسه حضور داشت.

آنها در مورد نحوه همکاری نزدیک فرمانداران با آژانس فدرال اضطراری و گارد ملی برای آماده سازی و واکنش به طوفان ، که می تواند شامل قطع برق گسترده ، افزایش طوفان های ساحلی و سیلاب ها باشد ، بحث کردند.

گروهی از کارشناسان بین دولتی سازمان ملل متحد به نام گروه بین دولتی تغییرات آب و هوایی اخیراً هشدار داده اند که انتشار گازهای گلخانه ای در حال حاضر به حدی زیاد است که می تواند تغییرات آب و هوایی را برای دهه ها ، اگر نه قرن ها تضمین کند. به عبارت دیگر ، امواج گرمایی مرگبار ، طوفان های شدید و سایر شرایط آب و هوایی که در حال حاضر در حال وقوع هستند تشدید خواهد شد.

اثرات آب و هوایی مانند موج گرما ، خشکسالی ، سیل ، طوفان و افزایش سطح دریا در هر منطقه از کره زمین شدید است و با هر درجه گرم شدن شدت می یابد.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ، این گزارش را علامتی هشداردهنده برای بشریت خواند و گفت: “زنگ خطر به صدا در می آید”.

وی گفت: “این گزارش باید زنگ خطری برای انتشار سوخت های فسیلی و زغال سنگ قبل از نابودی سیاره ما باشد.”

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir