ورود شانزدهمین محموله واکسن کرونا توسط هلال احمر –


به گزارش به نقل از ایسنا ، دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر از واردات محموله جدید واکسن کرونا که توسط هلال احمر تهیه شده به کشور خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر روند واردات خود را ادامه می دهد. دوبار در هفته واکسن کرونا به ایران تزریق می شود. به

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: واردات واکسن از چین به ایران مانند گذشته توسط هلال احمر انجام می شود و محموله دریافتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده می شود.

همتی اعلام کرد: در مجموع 16 محموله شامل 18 میلیون و 170 هزار دوز واکسن کرونا با 18 پرواز به کشور منتقل شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر واکسیناسیون سریع افراد در سنین مختلف ، افزود: ما در حال عبور از پنجمین قله کرونا هستیم که به کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کرونا دلتا در کشور کمک می کند ، بنابراین قرمز جمعیت هلال علاوه بر افزایش روند واردات واکسن نیز در هفته های اخیر اقدامات مفیدی برای تسریع روند واکسیناسیون انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ، همتی با اعلام اینکه تاکنون 7 بیمارستان صحرایی در استانهای مختلف راه اندازی شده است ، گفت: علاوه بر راه اندازی 7 بیمارستان صحرایی در استانهای مختلف کشور به منظور پذیرش و درمان بیماران برای تسریع فرایند واکسیناسیون ، کرونا 26 مرکز واکسیناسیون ایجاد کرده و از روند واکسیناسیون با هماهنگی دانشگاه های پزشکی در اکثر استانها حمایت می کند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر ، به دلیل افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و کمبود تجهیزات پزشکی از جمله کپسول اکسیژن و ژنراتور اکسیژن ، بانک امانت تجهیزات پزشکی هلال احمر با کمک اهداکنندگان برای بهبود بیماران

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir