ورود غیر منتظره یک شبه نخست وزیر ژاپن به ایران / بمباران شدید غزه توسط اسرائیل و واکنش حماس / واکنش خطیب زاده به ادعای کشته شدن مشاور نظامی ایران در یمن / یونیسف نسبت به فاجعه جدیدی در لبنان هشدار می دهد –تحولات درخشان بین المللی / خاورمیانه: ورود غیر منتظره یک شبه نخست وزیر ژاپن به ایران ، بمباران شدید غزه توسط اسرائیل و پاسخ حماس ، واکنش خطیب زاده به ادعای کشته شدن یک مشاور نظامی ایرانی در یمن ، هشدار یونیسف درباره فاجعه جدید در لبنان با رهبران طالبان ، آنها یکی از آنها بوده اند. از مهمترین اخبار و رویدادهای مربوط به خاورمیانه در 24 ساعت گذشته.

ورود یک شبه نخست وزیر ژاپن به ایران

سفارت ژاپن در پی اعلام رسانه های ژاپنی مبنی بر ورود توشیمیتسو موتگی وزیر امور خارجه ژاپن به ایران از ورود وی به تهران خبر داد.

صفحه توییتر سفارت ژاپن در تهران دیشب نوشت که متگی در سفر خود به خاورمیانه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

سفارت ژاپن افزود که موتگی امروز با مقامات ایرانی ملاقات می کند تا درباره روابط دوجانبه ، مسائل خاورمیانه و دیگر مسائل گفتگو کند.

وی قرار است با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و حسین امیرعبداللهیان ، نامزد وزیر امور خارجه که در حال حاضر دستیار ارشد رئیس مجلس شورای اسلامی است ، گفتگو کند.

توشیمیتسو متقی وزیر امور خارجه ژاپن در آستانه سفر خود به ایران در یادداشتی ویژه به ایرنا روابط تهران و توکیو را دوستانه ، دیرینه و غیرقابل تغییر نامید.

بمباران شدید غزه توسط اسرائیل و پاسخ حماس

جنگنده های اسرائیلی صبح امروز یکشنبه مناطق مختلف نوار غزه را هدف قرار دادند.

به گزارش قدس العربی ، منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده های اسرائیلی صبح امروز پس از تظاهرات شب گذشته در مرز فلسطین که برای اولین بار از پایان راهپیمایی های بازگشت در پایان سال 2019 برگزار شد ، بیش از 40 نفر را مجروح کردند. فلسطینی ها و یک سرباز اسرائیلی به نوار غزه حمله کرد.

این حملات سه پایگاه متعلق به جناح های مقاومت فلسطین در مرکز و غرب نوار غزه را هدف قرار داد ، از جمله پایگاه آرین در شمال اردوگاه النصیرات در مرکز ، یک پایگاه در منطقه نترسیم در جنوب غربی و یک پایگاه در ال. اردوگاه شاتی در غرب غزه

یک قطعه زمین کشاورزی در شمال اردوگاه النصیرات در مرکز شهر غزه نیز بمباران شد.

علاوه بر این ، جنگنده های اسرائیلی 9 موشک به منطقه ای در مجاورت نیروگاه النوسیرات در مرکز نوار غزه شلیک کردند.

سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شد که جنگنده های ارتش به چهار انبار تسلیحات حماس در غزه حمله کرده اند.

وی در توییتی نوشت که این حملات در واکنش به “اقدامات خشونت آمیز در شمال نوار غزه ، از جمله تیراندازی از داخل غزه ، که منجر به زخمی شدن یک مرزبان شد” بوده است.

پاسخ مقاومت

به دنبال این حملات ، منابع محلی در نوار غزه گزارش دادند که پدافند هوایی مقاومت فلسطین به سمت هواپیماهای جنگی اسرائیل در شمال این نوار آتش گشود.

به گفته منابع عبری ، یک گلوله ضدهوایی به ساختمانی در شهر سدیروت در نزدیکی نوار اصابت کرد و خسارت هایی به بار آورد.

شبکه 13 رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که یک شهرک نشین در سدروت مجروح شده است.

کانال عبری زبان “کان” گزارش داد که صدای انفجارهای ناشی از حملات جنگنده های اسرائیلی به نوار غزه در شهرهای نتیفوت و اسود شنیده شد.

احتمال درگیری مجدد در غزه

یاوا اولیوت ، تحلیلگر نظامی روزنامه یدیعوت آحرنوت می گوید: “پس از سه ماه از جنگ 11 روزه ، احتمالاً در آستانه درگیری دیگری با غزه هستیم.”

در همین رابطه ، خبرنگار هاآرتص گزارش داد که مصر و سازمان ملل متحد برای توقف درگیری در غزه مداخله کرده و در تلاشند تا از تشدید وضعیت به جنگ دیگر جلوگیری کنند.

در همین راستا ، شبکه الحره پس از میانجیگری فوری مصر از سوی سازمان ملل متحد ، از توقف بمباران اسرائیل و درگیری بین دو طرف خبر داد.

برای ارتش اسرائیل آماده باشید

شنبه شب ارتش اسرائیل از تقویت نیروهای خود در مرز با نوار غزه خبر داد.

ارتش در بیانیه ای اعلام کرد: بر اساس ارزیابی وضعیت امنیتی ، تصمیم گرفته شده است که واحد غزه را با نیروهای اضافی تقویت کند.

در همان زمان ، روزنامه عبری یدیعوت آحرونوت گزارش داد که ارتش اسرائیل با پیش بینی شلیک موشک توسط گروه های فلسطینی در غزه ، آمادگی خود را در گنبد آهنین افزایش داده است.

حمله اسرائیل پس از آن صورت گرفت که یک سرباز رژیم توسط یک شهروند فلسطینی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد. این گروه شبه نظامی صهیونیستی در جریان فعالیت های فلسطینی ها در سالگرد آتش زدن مسجد الاقصی توسط اسرائیل هدف حمله قرار گرفت.

در پی درگیری های شب گذشته ، وزارت بهداشت غزه در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که از 40 فلسطینی زخمی شده 22 نفر کودک هستند ، در حالی که وضعیت دو نفر وخیم گزارش شده است ، یکی از آنها پسر 13 ساله ای است که بر اثر اصابت گلوله به ضرب گلوله مجروح شده است. سر.

منابع فلسطینی اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی از مهمات واقعی استفاده کرد و به سمت معترضان در نزدیکی حصار امنیتی در شرق غزه گاز اشک آور شلیک کرد.

واکنش خطیب زاده به ادعای کشته شدن یک مشاور نظامی ایرانی در یمن

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارات یکی از اعضای دولت مستعفی هادی مبنی بر کشته شدن یک شهروند ایرانی در یمن را دروغ خواند و گفت: هیچ مشاور نظامی ایرانی در یمن وجود ندارد که در بمباران یمن کشته شد. ” بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: چنین اظهارات بی اساس واقعیت صحنه یمن را در رابطه با حملات ناجوانمردانه ائتلاف خودخوانده علیه مردم مظلوم یمن و عزم آنها در برابر تجاوز تغییر نمی دهد. “

خطیب زاده در پایان افزود: متأسفانه افرادی را می بینیم که خود را یمنی می دانند که متجاوزان را به ظلم و ستم ناشی از محاصره و جنگ علیه مردم کشورشان تشویق و همراه می کند.

لازم به ذکر است که معمر العریان ، از اعضای دولت مستعفی هادی ، مدعی شد که یک مشاور نظامی ایران و 9 نفر دیگر در حمله هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان به استان مأرب کشته شده اند.

جمهوری اسلامی ایران که پس از حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن در آوریل 2015 پیشنهاد چهار ماده ای را ارائه کرد ، در سال های اخیر از تلاش برای حل سیاسی بحران دست نکشیده است. در این دوره ، ایران همواره از کشورهای متخاصم خواسته است که به جنگ و محاصره یمن پایان دهند و راه حلی مسالمت آمیز در نظر بگیرند.

هشدار یونیسف درباره فاجعه جدید در لبنان

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز شنبه در بیانیه ای درباره کمبود شدید آب در لبنان در روزهای آینده و تشدید بحران هشدار داد.

در این بیانیه آمده است که بیش از چهار میلیون نفر در سراسر لبنان ، که اکثر آنها کودک و خانواده های آسیب پذیر هستند ، در معرض کمبود شدید آب یا کمبود کامل آب آشامیدنی قرار دارند ، مگر آنکه اقدامات فوری انجام شود.

به گزارش اسکای نیوز ، در این بیانیه آمده است که یونیسف ماه گذشته هشدار داده بود که ممکن است تابستان امسال بیش از 71 درصد از ساکنان لبنان از دسترسی به آب محروم شوند و این وضعیت همچنان ادامه دارد و اکنون در حال ارائه خدمات است. ملزوماتی مانند تامین آب ، فاضلاب ، انرژی و بهداشت عمومی تحت فشار زیادی هستند.

در بیانیه یونیسف همچنین آمده است که مراکز حیاتی مانند بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به دلیل کمبود برق برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز با مشکلات جدی روبرو هستند.

یونیسف هشدار می دهد که اگر چهار میلیون نفر مجبور شوند به منابع نامعتبر برای تامین آب مراجعه کنند ، بهداشت عمومی و بهداشت در معرض خطر است و بیماریهای منتقله از راه آب و حتی بیماریهای کرونر قلب افزایش می یابد. پیدا می کند.

در این بیانیه آمده است که تنها راه مقابله با بحران آب در لبنان تأمین انرژی مورد نیاز برای ادامه ارائه خدمات آب است.

عبدالله و کرزی با رهبران طالبان دیدار کردند

عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی ، و حامد کرزی ، رئیس جمهور پیشین افغانستان ، با رهبران سیاسی طالبان در کابل دیدار کردند و در مورد وضعیت گفتگو کردند.

عبدالله در مورد این دیدار در فیس بوک خود نوشت: در این دیدار با شهاب الدین دلاور ، عبدالسلام حنفی ، خیرالله خیرخواه و عبدالرحمان فدا حضور داشتند.

به گفته عبدالله ، برخی از سران قبایل و دیگر شخصیت های سیاسی نیز در این نشست حضور داشتند و وضعیت کنونی افغانستان مورد بحث قرار گرفت.

وی گفت که مسائلی مانند “امنیت مردم ، روند سیاسی فراگیر ، موضوع پرچم و توجه به ارزش های ملی” مورد بررسی قرار گرفت.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir