وزیر پیشنهادی ارتباطات هیچ تخصصی در این زمینه ندارد –


به گزارش به نقل از ایسنا ، محمود عباس زاده مشکینی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مردم آذربایجان انتظار داشتند چندین وزیر از منطقه پیامبر اکرم (ص) فرمودند که اگر ما در جامعه ای کارگزارانی انتخاب کنیم که شایسته تر از آنها باشند ، خیانت است.

وی گفت: امروز ما باید مانند یک جراح عمل کنیم ، یک پارچه روی بیمار بگذاریم و فقط محل جراحی را ارزیابی کنیم. بحث فعلی ما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این وزارتخانه یک وزارت زیرساخت است و شاهراه سایر وزارتخانه ها برای توسعه است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید از نیرویی استفاده کنیم که برای هر وزارتخانه و به ویژه وزارت ارتباطات مهم است که دو جزء خواستن و توانمندی دارد. وزیر پیشنهادی دارای مولفه تمایل و انگیزه است ، اما از نظر تخصص متأسفانه در زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. وزیر پیشنهادی فارغ التحصیل کامپیوتر یا فناوری اطلاعات است ، در حالی که ما متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات در وزارتخانه می خواهیم. بیش از 95 درصد وظایف این وزارتخانه زیرساخت است.

عباس زاده مشکینی در ادامه تاکید کرد: ما باید به تفاوت متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری اطلاعات توجه کنیم زیرا مانند تفاوت پزشک و مهندس پزشکی است. پزشک می تواند از دستگاه سی تی اسکن استفاده کند اما نمی تواند دستگاه را بسازد یا تعمیر کند. در این وزارتخانه ، ما به یک متخصص بین رشته ای نیاز داریم. او حتی یک روز سابقه کار در این وزارتخانه ندارد.

وی افزود: وزیر پیشنهادی نمی تواند وزارتخانه هایی را که متشکل از صد هزار کارمند ، مهندس و متخصص هستند و گردش مالی آنها بیش از 50 هزار میلیارد تومان است ، مدیریت کند. در این مورد ، وزارتخانه باید به عنوان خلبان خودکار عمل کند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: این وزارتخانه حداقل 20 میلیارد دلار تجهیزات زیربنایی دارد و به وزیر متخصص نیاز دارد. یک وزارتخانه استراتژیک به تفکر استراتژیک ، تجربه و تخصص نیاز دارد. از سوی دیگر ، شفافیت جزء مهمی برای این وزارتخانه است. آقای زارع پور ، من شنیده ام که شما در جایی گفته اید که با روح طرح حفاظت مخالف هستید و در جاهای دیگر با آن موافق هستید. لطفاً به همه پشت این تریبون شفاف اعلام کنید که با این طرح مخالف یا موافق هستید؟

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir