پای مفسد اقتصادی بزرگ به مجلس باز شد –


به گزارش به نقل از خبرآنلاین ، امیرقلی جعفری بروجنی ، نماینده بروجن در مجلس ، در موافقت وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: «مأموریت و موقعیت وزارت اطلاعات برای همگان روشن است که هرگونه فعالیت در جغرافیا ایران یک شرط امنیتی است. ” همه حساسیت این وزارت اطلاعات را می دانند. به عنوان یک قاضی ، ما باید انصاف و عدالت را در نظر بگیریم و رعایت کنیم تا بتوانیم تصمیمات بهتری بگیریم. نخبگان اطلاعاتی در مبارزه با تروریسم و ​​اقدامات ضد جاسوسی از وظایف وزارت اطلاعات هستند.

وی افزود: محیط پیرامون ما و کشورهای اطراف ما بسیار ملتهب و آشفته است ، اشراف رابطه و اطلاعات و نظارت صحیح بر اطلاعات از وظایف وزیر است. برنامه های آقای خطیب و گذشته اش قابل توجه است. لطفاً نمایندگان باید به طرح کلی طرحهای وی و نظر کمیسیون مربوطه توجه کنند. مبارزه هوشمندانه با بازیگران و روندها و تنگناهای فساد یکی از برنامه های وزارت اطلاعات است

این نماینده ادامه داد: ترویج ، جمع آوری و یکپارچه سازی هوشمند اطلاعات یکی از برنامه های وی است ، توسعه در مناطق حساس و ویژه با ملاحظات امنیتی ، فرهنگی و … یکی از برنامه های وی ، حفاظت از دارایی های ارزشمند به ویژه بنیادها است. نخبگان علمی و ژنتیکی ، تشخیص توطئه ها و جاسوسی و اختلال و خرابکاری علیه تمامیت ارضی کشور ، توسعه فرهنگ خوداتکایی و نوآوری و خلاقیت در همه جنبه های دفاعی و ارتباطی مقام معظم رهبری ، برقراری ارتباط و همکاری با سایر کشورها با در نظر گرفتن سه اصل عزت ، خرد و مصلحت از دیگر برنامه های اوست. دفاع از نظریه انقلابی بر اساس بیانیه مرحله دوم و توجه به مدیریت جهادی و رفع نواقص ساختاری اقتصاد ، رفع وابستگی به نفت ، توجه به اقتصاد دانش بنیان و اجرای عدالت از دیگر برنامه های وی است.

وی ادامه داد: آقای خطیب گذشته ای داشت ، از سال 1364 تاکنون در مجموعه اطلاعات بوده است. در دفتر حمایت از قوه قضائیه اولین وزیری که از وزارت اطلاعات انتخاب شد ، بودند. دفاع آنها از انقلاب و در میدان نبرد و خانواده هایشان نشان داد که آنها قدم به قدم بلند می شوند. نمایندگان مجلس برای جلب اعتماد بیشتر باید سه خواسته داشته باشند که باید به آنها پاسخ دهند.

جعفری افزود: به گفته آقای رئیسی ایجاد تغییر در ساختارها و معاونین باید انجام شود ، خط قرمز موضوع فتنه ، نفوذ و نفوذ است ، انشاءالله روشن است ، در گذشته این مسائل را به خوبی توضیح می داد. تا زمانی که تغییری در شرایط رئیس جمهور و دولت و پارلمان ایجاد نشود.

محسن زنگنه در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: ما باید در بررسی صلاحیت داوطلبان شاخص هایی داشته باشیم ، اگر این موارد دقیق باشد ، خروجی مجلس به نفع مردم و دقیق است. معیارهای ما نباید کلمات داخل گوش ، کلمات مجازی و حروف شب باشد. خروجی باید در شأن انقلاب و این مجلس باشد. سابقه و مدیریت اجرایی برای ما در مجلس مهم است. وزارتخانه ای که بیشترین تجربه را دارد ، وزیر اطلاعات است که نقطه قوت است. دوستان نباید نقطه ضعف پیدا کنند و آن را بزرگنمایی کنند.

وی افزود: کدام مدیر 4 دهه در یک وزارتخانه بوده و هیچ نقطه ضعفی نداشته است؟ آقای خطیب به مدت 12 سال مسئولیت مدیرکل امنیت و اطلاعات قم را بر عهده داشت. وی در سه دولت حضور داشت. این تاریخچه 40 ساله برای ما معیار است. اینها معیارها و شاخص های ما هستند. ما در بین گزینه های پیشنهادی چنین سابقه ای نداریم. ما 40 سال تجربه را در بین دیگران ندیده ایم. مسئول امنیت با مسئول بسیج دانشجویی متفاوت است. ما نباید انتظار داشته باشیم که رفتار مسئول امنیت مانند رفتار مسئول یک سازمان مردمی باشد. این یک انتظار غیر منطقی است.

زنگنه گفت وزیرانی که در سطح امنیتی انتخاب می شوند باید تأیید مقام معظم رهبری را بگیرند. در بحث تبری به سپاه واگذار شد. قطعاً رای بالای وزیر اطلاعات که بیش از 16 سال در بحث ضد جاسوسی قم فعال بوده و رویدادهای زیادی در آنجا رخ داده است ، قابل توجه است. امنیت جمهوری اسلامی ایران صرف نظر از برخی فضای خارجی و شایعاتی که صحت ندارد ، به یک وزیر رای می دهد.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir