پسر احمدشاه مسعود: من آماده صحبت با طالبان هستم –


به گزارش ، احمد مسعود پسر احمدشاه مسعود ، فرمانده نظامی سابق و وزیر دفاع افغانستان به الشرق الاوسط گفت: “اگر شرایط برای صلح و امنیت در کشور فراهم شود ، از خون پدرم آماده هستم. دو روز قبل از حملات. ” وی در 11 سپتامبر 2011 ترور شد.

وی افزود: “ما آماده گفتگو با طالبان هستیم و تماس هایی با این گروه داریم.” حتی پدرم در سال 1996 بدون محافظ یا اسلحه از کابل خارج شد تا با رهبری طالبان صحبت کند و به آنها گفت: شما چه می خواهید؟ آیا می خواهید دین اسلام اجرا شود؟ ما نیز مسلمان هستیم و صلح می خواهیم ، بگذارید با هم کار کنیم. با این حال ، طالبان می خواهند همه چیز را با زور اسلحه تحمیل کنند. اگر آنها صلح می خواستند ، با ما صحبت می کردند و همکاری می کردند. ما همه افغان هستیم و سپس صلح برقرار خواهد شد.

او می گوید: “در زمان پدرم ، طالبان نمی توانستند کنترل شمال را در دست بگیرند.” بعداً ، در 9 سپتامبر 2001 ، القاعده پدر من را ترور کرد. اما من می خواهم خون پدرم را فدای آرامش ، امنیت و ثبات در کشور کنم. ما آمادگی داریم که از طریق مذاکرات سیاسی با طالبان یک دولت فراگیر تشکیل دهیم. اما آنچه غیرقابل قبول است تشکیل یک دولت افراطی در افغانستان است که نه تنها برای افغانستان بلکه برای کل منطقه و جهان تهدیدی خطرناک است.

احمد مسعود بر اهمیت تمرکززدایی در افغانستان تاکید کرد و گفت: ما با آنها صحبت می کنیم و امیدواریم به راه حلی برسیم و جنگ را پایان دهیم. آنها می گویند که آنها ضد تروریسم بین المللی هستند ، اما ما باید این را در عمل ببینیم. امیدواریم مورد پسند آنها واقع شود. ما جنگ نمی خواهیم. اگر آنها وارد پنجشیر شوند ، ما آماده جنگ هستیم. درست است که آنها می توانند بدون سلاح وارد شوند ، اما اگر آنها با اسلحه وارد شوند ، ما آماده دفاع هستیم ، اما باید فرصت صلح را فراهم کنیم ، حتی اگر صلح با طالبان برقرار باشد.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir