گفتگوی تلفنی اردوغان و پوتین درباره افغانستان –


به گزارش به نقل از خبرگزاری آناتولی ، روسای جمهور ترکیه و روسیه درباره مسائل منطقه ای ، گسترش روابط دوجانبه و آخرین تحولات در افغانستان گفتگو کردند.

اردوغان در گفتگوی تلفنی با پوتین اظهار داشت: در صورت ایجاد شرایط مناسب ، می توانیم در آینده به مدیریت فرودگاه کابل ادامه دهیم.

وی افزود: این مسئولیتی که ترکیه بر عهده می گیرد نگرانی های همه طرف ها ، به ویژه جامعه بین المللی و مردم افغانستان را برطرف می کند.

اردوغان تأکید کرد که دولت جدیدی که در افغانستان تأسیس می شود باید فراگیر باشد و نظرات اکثریت مردم افغانستان را برآورده کند.

وی گفت: “آغاز مذاکرات صلح و امنیت بین طالبان و رهبران جمهوری افغانستان در کابل امیدوار کننده است.” دنبال شود.

اردوغان افزود که آنها از پیام های معتدل طالبان در حال حاضر استقبال می کنند ، اما نه از سخنان طالبان ، بلکه اقدامات این گروه آینده را رقم خواهد زد.

روسای جمهور ترکیه و روسیه همچنین توافق کردند که روابط خود را با دولت آینده افغانستان هماهنگ کنند.

اردوغان و پوتین همچنین در پی کشته شدن پرسنل ترک و روس در سانحه سقوط هواپیمای آتش نشانی در استان قهرمانانه مرعش به یکدیگر تسلیت گفتند.

وی با اشاره به اینکه ترکیه و روسیه اهمیت زیادی برای همکاری در بازار انرژی قائل هستند ، گفت که انتظار دارند با پروژه “جریان ترکی” جریان گاز افزایش یابد که این نشان از این همکاری در این زمینه است.

https://aparna.ir/
aparna.ir
www.aparna.ir